20.06.2018
«  Червень 2018  »

Млинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1

День Соборності України

О 12.00 год. весь колектив школи взяв участь у флешмобі «Ланцюг єдності»: учні, учителі, працівники школи, присутні батьки утворили живий ланцюг, який охопив усе приміщення школи, та хором виконали державний гімн України. Флешмоб завершився скандуванням гасел «Україна – єдина країна!», «Україна понад усе!», «Слава Україні – героям слава!». Відеоматеріал заходів буде розміщено на сайті «Новини Млинова» .

У період з 01.06.2016р. по 09.06.2016р на базі Млинівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 працював літній мовний табір «Lego -2016» з удосконалення навичок спілкування англійською та французькою мовами. У таборі виявили бажання перебувати 80 учнів 3-8 класів, які були розподілені на 4 загони різновікових категорій: 3 загони знавців англійської та 1 загін знавців французької мов. Наставниками працювали учителі іноземних мов Ясинська С.О., Цукор С. В., Скрипюк Л. В., Ласкевич Л.А., Семенюк Ю.В. Очолювала табір учитель вищої категорії, учитель-методист Хвас Н. В. Робочий день табору тривав 3 години: 2 години мовних занять та творчою майстернею по 40хв. і перервами між ними по 10хв. День починався із руханки, яку по черзі проводили всі загони українською , англійською та французькою мовами. Руханки супроводжувались піснями на трьох мовах. Кожен день табору мав своє спрямування, згідно плану роботи. День знайомств, день дитячої творчості, день казки, день панди Кунг-фу, день здоров’я та спорту, день моди та день друзів були насичені не тільки мовними заняттями у формі діалогів,лексичних бінго, квестів, інсценізації казки, розв’язуванні шарад, кросвордів, відгадуванні загадок та рольових ігор, а й закріплювались заняттям творчої майстерні, де за період роботи табору діти виготовили індивідуальні емблеми свого загону з солоного тіста, провели фестиваль фейс-арту та еко-моди, змагання з футболу та безліч рухливих ігор, конкурс малюнків на асфальті.

Чому я розмовляю українською?

Українська мова —

Це серця мого подих,

Ти — небесна ласка, ясна височінь.

Ти для мене, мово,

Як ковток повітря.

Ти — моє майбутнє й синя далечінь.

9 листопада українська громада відзначила велике духовне свято — День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях рідного слова і його безсмертних творців.

Давніший із літописів, який дійшов до нас, був написаний у 1377 році на пергаменті — вичиненій телячій шкірі. Він носить назву Лаврентіївського, за ім'ям монаха-переписувача Лаврентія. Як і багато інших, цей літопис відображає більш давні тексти. Зокрема до нього входить пам'ятник вітчизняного літопису «Повість временних літ», написаний на початку XII століття.

Автором «Повісті» був монах Києво-Печерського монастиря преподобний Нестор-літописець (близько 1050-1114). Його ми по праву можемо вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності. Усі наступні літописці, де б вони не створювали свої літописи, лише переписували уривки з праць великого літописця, наслідуючи його. І все ж перевершити його за всю історію літописання так ніхто і не спромігся. «Повість временних літ» була і залишається найвидатнішою пам'яткою слов'янської культури.

У 1991 році Україна стала незалежною державою. З розвитком держави інтенсивно розвивається і українська мова. Ми з вами одержали у спадок сучасну українську літературну мову — багату, розвинену, гнучку. Нею і можна висловити все: від найскладніших і найновіших наукових відкриттів до найвеселіших віршів, пісень, оповідань.

«Чому я розмовляю українською?» - відповідь на це питання міг висловити кожен учень Млинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..№1 під час проведення флешмобу до Дня української писемності та мови.