З 1990 р. Млинівську СШ №1 очолював директор Король Ірина Сергіївна, досвідчений педагог і хороший організатор. Це були перші роки незалежності України. І директор школи, людина до глибини душі переповнена українською національною ідеєю, направляла педагогічний колектив школи на відродження всього національного, українського.
В першу чергу велика увага приділяється вивченню школі української мови і літератури. При сприянні Король Ірини Сергіївни і вчителів Шинкар Л.А., Чичелюк В.П., Шумейко С.В. переобладнано кабінет української мови і літератури. А з ініціативи Антонович Є.А. створено кабінет народознавства. Велике значення надається вивченню народних ремесел, сімейних національних традицій. Діти глибоко вивчають історію та культуру нашого народу, знайомляться зі своїм родоводом.
У школі відбуваються родинні свята. У цих святах активну участь приймає вся родина. Старші передають свої знання і досвід дітям і внукам.
З учнів 5-7 класів створюється громадська добровільна дитяча організація – Козацька Республіка. Завдання цієї організації – об’єднати зусилля для добрих і корисних справ, виховувати громадян України з незалежним рівнем національної свідомості, вивчати козацькі звичаї та традиції, життєвий шлях видатних особистостей, розвивати кращі людські якості : доброзичливість, людяність, порядність, повагу до старших і молодших.
Цікаву роботу проводять учні навколо героя, чиє ім’я носить їх курінь. Козацькі Забави – найулюбленіша гра дітей.
Попри всі життєві негаразди все робилось для того, щоб школа була охайною і затишною. Так, для покращення методичної роботи в школі створено методичний кабінет (завучі Антосюк Л.П., Кравецька Т.Б.). переоформлено кабінет географії. Історії, біології, зарубіжної літератури. Добре налагоджена кабінетна система навчання сприяє поглибленому вивченню навчальних предметів. Особливо хороших результатів досягли учні Кравецької Т.Б. (біологія), Олесюк П.М. (хімія). Учні цих вчителів Ковальчук Наталія і Сливчук Сергій неодноразово були призерами районних, обласних і республіканських олімпіад.
Школа спільно працює з усіма позашкільними закладами райцентру.
Це допомагає нашим учням розвивати свої творчі здібності, обрати в майбутньому спеціальність за покликанням. Так, учасник драматичного гуртка Осадчий Володимир закінчив Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого, став актором. Єсіпов Сергій працював у Києві в академічній капелі бандуристів, а Ковальські Ірина і Юлія, Кондратюк Лілія, Гарбар Петро вибрали професію художника.
Керівником школи з 20 квітня 1997 року став Шинкар Валерій Сергійович і продовжив розпочату справу педколективу. Школа і надалі славиться своїми добрими традиціями, добрими та корисними справами. Щороку проходять Тиждень родини., Шевченківські свята. За сприянням редколегії районного часопису «Гомін плюс» в школі видається шкільна газета «Оріон», яка приурочується до ювілейних дат, висвітлює проблеми шкільного життя, публікує матеріали з історії школи. Цікавими є КВК, що відбуваються між учнями старших класів трьох шкіл райцентру і технікуму ветеринарної медицини.
На обласному конкурсі естрадної та авторської пісні «Юна зірка» дуети в складі наших учениць Телегуз Валентини і Баденюк Оксани, Нарети Олени і Шикар Олени стали лауреатами конкурсу.
На районному огляді драматичних гуртків було відзначено акторську майстерність Дейнеки Ліани і Петрук Вікторії. А хор учнів 5-11 класів (керівник Юрченко Є.А.) в районному огляді конкурсі, присвяченому 10-річчю незалежності України, став призером.
Вже упродовж десяти років проводиться збір матеріалів з історії Млинівської СШ №1. під керівництвом директора школи Шинкаря В.А. оформлюється музей школи педагогічний колектив .